SAYIN ADNAN OKTAR’IN MADDELER HALİNDE 15 TEMMUZ DARBE GECESİ YAPTIĞI AÇIKLAMALARIN KONU BAŞLIKLARI

Sayın Adnan Oktar’ın darbe gecesi ve sabahı yaptığı son derece sağduyulu ve akılcı teklif ve sözleri madde madde sırlamak gerekirse;

 • Meşru, demokratik hükümet geçerli olan hükümettir.
 • İnternetten açıklanan darbe bildirisi geçersiz.
 • TRT’de okunan bildiri geçerli değil.
 • Parti liderleri açıklama yapsınlar, vekiller de parlamentoya gitsinler.
 • Bu vatanı İngiliz derin devletinin kahpeliğine bırakmayız.
 • Bu girişim başarısız olacak halkımızın içi rahat olsun.
 • Bütün partiler birlik içinde olsun.
 • Ülkücüler, Alperenler, AK Parti, CHP ve Saadet gençliği el ele bir yürüyüş yapmalı.
 • Ülkücüler çok mübarek bir topluluktur, her zaman vatanın hizmetindedirler.
 • Her partiden gençler nöbet tutsun, sokakları boş bırakmayalım.

SAYIN ADNAN OKTAR’IN MADDELER HALİNDE BELİRTİLEN KONU BAŞLIKLARININ DETAYININ YER ALDIĞI 15 TEMMUZ 2016 TARİHLİ RÖPORTAJIININ BİR BÖLÜMÜ

 • 15 Temmuz 2016, Saat 23:51, A9 TV

Sayın Adnan Oktar, darbe girişimi gecesi daha saat 23:51’de, ülkenin büyük bölümü ne olduğunu anlamamışken, ortada neredeyse hiç kimse yokken, MEŞRU, DEMOKRATİK HÜKÜMET GEÇERLİ OLAN HÜKÜMETTİR dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Fitne katilden beterdir” diyor Cenab-ı Allah. Fitneden kaçınmak lazım. MEŞRU, DEMOKRATİK HÜKÜMET GEÇERLİ OLAN HÜKÜMETTİR. ASKERİ DARBE DİYE DE BİR ŞEY YOK. ÖYLE BİR ŞEY OLMAZ. BİZ TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ’NİN MERKEZİ OLAN BİR ÜLKEYİZ. BİZİM İÇİMİZDE BİR KARGAŞA OLMAZ. BÜTÜNLÜK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK RUHU İÇİNDE HAREKET EDERİZ.”

 • 15 Temmuz 2016, Saat 23:54, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Askerle, polis ve millette bütünüz, biz de bölünme ve kargaşa olmaz dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Askerle, milletle, devletle, polisle bir bütünüz biz. Biz de öyle bölünme, parçalanma, kargaşa falan olmaz. Makul, dengeli bir topluluğuz.

Müslüman kimliğimiz, İslam ahlakına uygun tavırlarımız, geleneğimiz, örfümüz bunu bize en güzel tavır olarak sergiletiyor. Allah vatanımızı, milletimizi fitneden, kargaşadan muhafaza etsin. Fitneyi izale etsin. İnşaAllah”

 • 15 Temmuz 2016, Saat 23:55, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi internetten açıklanan darbe bildirisinin geçersiz olduğunu söyledi.

A9 TV SUNUCUSU: “Genel Kurmayın resmi adresinden bir açıklama gelmişti Adnan Bey. Ülke yönetimine bütünüyle el konduğu…”

SAYIN ADNAN OKTAR: Tamam da onu Genelkurmay Başkanı çıkar, açıklar öyle bir şey olsa. Yani onu internette yazma o şekilde olmaz. Birisi internete girer, hackler öyle yazar. Değil mi? Hava kuvvetleri Komutanı var, Kara Kuvvetleri Komutanı var, Deniz Kuvvetleri var, Genel Kurmay Başkanı var. Hiçbiri ortada yok. Öyle bir şey olduğunda daha önceki bütün geleneklerde öyleydi. Hepsi ortaya çıkardı, bir arada beraber açıklama yaparlardı.”

 • 15 Temmuz 2016, Saat 00:06, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi bir yandan halkı hain darbecilere karşı bilinçlendirirken bir yandan da durumdan istifade ederek provokasyon yapmaya çalışanlara karşı uyarıp Abartılı, kargaşaya neden olacak haberler yaymamak gerekir dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Abartılı haberler yaymamak lazım. Yani böyle kargaşaya neden olacak haberler. Onlar bazen telâşa da sebep olabiliyor, mutedilliği kaldırabilir.”

 • 15 Temmuz 2016, Saat 00:10, A9 TV

Sayın Adnan Oktar, darbe girişimi gecesi TRT’de okunan bildiri geçerli değil dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Benim anladığım herhalde TRT’yi ele geçiren bir topluluk var. Bilmiyorum ama böyle bir şey hiç tarihte görülmemiş. Genelkurmay Başkanı yok, Hava, Kara, Deniz kimse yok ama bir tek TRT’de var böyle bir açıklama değil mi benim gördüğüm?

Allah hayra tebdil etsin. Ben ilk defa görüyorum böyle dünya çapında ilk defa böyle bir şey görüyorum ve duyuyorum ve açıklama makul değil. TRT’de böyle bir şey olduğunda bütün haber kanallarında olması lazım. Yani bu şekilde olmaz çünkü TRT’yi açtığımızda bir spiker çıkıyor karşımıza. Böyle bir şey olmaz, yetkili bir insan değil o.”

Şunu da unutmamak gerekir ki Sayın Adnan Oktar bu açıklamaları yaparken kahpe bir yapılanmanın TRT’yi işgal ettiğinin, TRT spikerine zor ve baskıyla bu açıklamayı yaptırdığının bilgisine vakıf değildir. Tüm halk gibi televizyondan açıklamayı izlemesi üzerine duyarlı, akıllı, vicdanlı ve gerçek bir vatansever olarak durumu hemen teşhis etmiş ve bu kahpeliğe sessiz kalmamıştır. Bazılarının durumun netleşmesini bekleyen, neticeye göre şekil almaya yönelik ikiyüzlü, temkinci, ürkek tavrına karşılık mertçe, delikanlıca, gümbür gümbür Devletimizi ve Hükümetimizi savunmuştur.

 • 15 Temmuz 2016, Saat 00:47, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi parti liderlerinden açıklama yapmaları, vekillerin de parlamentoya gitmeleri çağrısında bulundu.

SAYIN ADNAN OKTAR: Sayın Kılıçdaroğlu yine açıklama yapsın. Ara ara açıklama yapmasında çok büyük fayda var.

Bir de CHP’nin kurmayları açıklama yapsınlar. O çok iyi olur.

Sayın Bahçeli de yine, MHP’nin ileri gelenleri ve Sayın Bahçeli yeniden bir açıklama yapsalar çok iyi olur.

Büyük Birlik Partisi mutlaka bir heyet olarak bir açıklama yapsın. Büyük Birlik çok önemli.

Saadet Partisi mutlaka açıklama yapsın inşallah.

PKK kudurmuş vaziyette. Devlet kurmak istiyor artık Güneydoğu’da. Böyle bir konumda sakin olamayız. Sakin derken yani suskun olmayız. Mutlaka açıklama gerekir.

BİR DE PARLAMENTO MÜMKÜNSE GEÇ VAKİT DE OLSA TOPLANSA İYİ OLUR. DEĞİL Mİ? TOPLANSINLAR TABİ, MİLLET ADINA BİR AÇIKLAMA YAPSINLAR. MİLLET MECLİSİNİN ETRAFINI GÜVENLİK İÇİNDE TUTARLAR.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 00:58, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Bu vatanı İngiliz derin devletinin kahpeliğine bırakmayız dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Bu vatanı İngiliz derin devletinin kahpeliğine bırakmayız. İngiliz derin devleti istediği itliği yapsın, oyun yapsın buna müsaade etmeyiz.

Ne ordumuza zeval gelir ne polisimize zeval gelir ne Türkiye’yi böldürürüz ne oyun oynatırız ne de PKK’yı sevindiririz. Ordunun yeri kışlası veya PKK’yla olan cephedir. Yani onlara karşı mücadelesidir. Yani onun dışında bir şey yok.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:00, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi bu girişimin başarısız olacağını halkımızın rahat olmasını söyledi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Dünyanın telaş etmesine de gerek yok. Hiçbir şey olmaz. Bütün yurtdışından tanıdıklar yazıyorlar. Bu vatana, bu millete bir şey olmaz. Bu vatan, bu millet görevli.

Yani İslam’ın nurunu yayacaklar, Türk İslam Birliğini oluşturacaklar, deccaliyeti (fikren) yok edecekler, İngiliz derin devletinin saltanatı bitecek, PKK diye bir şey yeryüzünden silinecek, kalmayacak. Bu millet kahramandır, delikanlıdır ve kabadayı millettir, yiğittir.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:06, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi askerlere “Fitnede itaat olmaz, polise ateş açılmaz” dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: FİTNEDE İTAAT OLMAZ. “GİT POLİSE BOMBA AT” DİYORSA BU DİNLENMEZ. HARAM OLUR, BÖYLE ŞEY OLUR MU? CANIN PAHASINA KABUL ETMEYECEKSİN. BU ÇOK KORKUNÇ BİR ŞEY, BU ÇOK BÜYÜK GÜNAH. Değil mi? İnsan hayatı pahasına bunu kabul etmez. Çünkü yaşasan ne olur ondan sonra? Yaşasan ne olur yani?”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:10, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi askere çekilmesi çağrısında bulundu.

MÜVEKKİL ADNAN OKTAR: “Asker Güneydoğu’ya, PKK’ya. Sakın ha, büyük bir yanlış olmuş. Kim yaptıysa şeytandan Allah’a sığınsın. Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahim deyip çekilsinler. Şeytan oyun oynuyor. İngiliz derin devleti büyük bir kahpelik içinde. Canlarını yaktık ya deşifre ettik ya cinnet geçirdiler. Akıllarını attılar. Hani “O öyle olmaz böyle olur” diyorlar. Elinizden geleni ardınıza koymayın. BU MİLLETİ YIKAMAZSINIZ. ASKER DE BİZİM POLİS DE BİZİM, ÖZEL HAREKATÇI DA BİZİM. HEPSİ BİZİM ASLANIMIZ. MİLLET DE BİZİM, DEVLET DE BİZİM, ÜLKE DE BİZİM.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:15, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Hava, Kara ve Deniz komutanları da darbe girişimi ile ilgili açıklama yapmalı” dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Birinci Ordu Komutanı Ümit Dündar da “Bu hareket TSK içindeki küçük bir grubun girişimi diye açıklama yapmış.” Evet ama Hava, Kara, Deniz de açıklama yapsa çok iyi olur.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:16, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi sokağa bilinçsizce emre itaat ederek çıkan, ortada neler döndüğünden habersiz askerimize zarar verilmemesini, bunun daha büyük fitneye sebep olacağını, halkın askere sarılıp bölgeden uzaklaştırmalarını söyledi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Sakın askere bir şey yapmasınlar, bak çok önemli o. Onlar bizim çocuklarımız, sakın ha yani böyle heyecanlanıp bir şey yapmak değil de… Dönsünler…Yani o kadar. Neyse artık tabi bir kanuni hukuki girişimi de oluyor olabilir. Onu da fazla büyütmeden kapatmak lazım.

Askerlere karşı yani çocuklara karşı, onlara sarılsınlar, alıp kucaklayıp bir kenara alırsınız yani o şekilde yapsınlar. Çocuk onlar, genç 20 yaşında çocuklar yani, yani öfkelenmeye gerek yok, sakın ha.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:20, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi ezan ve selanın sabaha kadar devam etmesini söyledi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Allah Allah, maşaAllah. Bütün Türkiye’de ezan okunuyormuş şu an camilerde. Çok güzel. Türkiye’de hiç böyle saatlerce ezan ve sela okunmadı maşaAllah. Allah ne güzel Kendisini andırıyor. MaşaAllah. Ne güzel Kendini zikreyletiyor. Hafız efendiler, müezzin efendiler dinlenip dinlenip okusunlar, devam etsinler ezana.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:21, A9 TV

 Darbe girişimi gecesi Sayın Adnan Oktar’ın konuşmalarından sonra şok dalgası kırıldı.

SAYIN ADNAN OKTAR: Ama dikkat edin, bizim konuşmadan sonra “şok” kırıldı. MaşaAllah, yoksa bir şok vardı. Ama Allah’a çok şükür ilk açıklamamızdan sonra bir bereket, bir güzellik oldu. Hemen Tayyip Hocam açıklama yaptı, diğer kişiler açıklama yaptılar. Hemen yatıştı elhamdülillah.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:53, A9 TV

Darbe girişimi gecesi A9 TV’nin uydu yayınını kestiler, Sayın Adnan Oktar internetten canlı yayına devam etti, internetten üzerinden çok daha fazla kişiye ulaşma imkanı oldu.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Kanalın yayınını kim durdurduysa Allah razı olsun. Bir hayır vardır, hikmet vardır. Bu teknolojiyi de görmüş olduk. Değil mi? Yani durmayız. EvelAllah.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 01:56, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi bütün partileri birlik içinde olmaya çağırdı.

SAYIN ADNAN OKTAR: ŞEHİTLER OLMUŞ, YARALILAR OLMUŞ. ONLAR ARSLAN, ONLAR CENNET KUZUSU. OLUYOR, BİZİM TARİHİMİZDE BU TİP ŞEYLER OLUYOR. AMA MİLLETÇE BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLALIM, AMAN HA. CHP, MHP, AK PARTİ SIRT SIRTA. SAKIN HA.

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 02:01, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Özel harekata saldırmak, halka helikopterden ateş açmak çok büyük günah dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Yani mesela çok büyük günah. Gölbaşında Özel Harekât Dairesi Başkanlığı’na bu olaylar ilk başlangıcında saldırıda 17 polisi şehit etmişler. Yazık günah değil mi? Bu canlar PKK ile çatışıyorlar bu arslanlar. Ne kadar büyük bir günaha girdiler. Ne kadar büyük bir hata oldu. Helikopterden falan ateş etmek çok büyük günah. Biz o helikopteri PKK ile mücadele için aldık.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 02:05, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Deccaliyet (İngiliz derin devleti zihniyeti) Türklere saldırır hadisini okudu. Ordumuzla halkımızı karşı karşıya getirmeye çalışan fitneyi de ortadan kaldırdı.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Asker bizim askerimiz. Bak aslanlarımızı kucakladık, kışlalarına gönderiyoruz. Bizim evlatlarımız. Sen ne yapıyorsun burada, ey İngiliz derin devleti, ne yapmaya kalkıyorsun?”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 02:08, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi “Ankara’da halk coşkuyla devletine askerine polisine sevecen bir yaklaşımla sahip çıksın dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Ankara’da da halk çok candan, coşkuyla devletine, milletine, askerine, polisine sahip çıksın. Rica ediyoruz, inşaAllah. Sevecen bir yaklaşımla.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 02:14, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi yolların yaralılar için açık tutulmasını söyledi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Bir de yollar açık tutulsun. Bu tip şeylerde bazen öyle yaralananlar oluyor. Bir şeyler oluyor, Allah esirgesin. Kolay hareket etmesi için arabaların iyi olur. Ama Ankara’da, İstanbul’da, her yerde devlete sahip çıkalım, millete sahip çıkalım. Askere, polise sahip çıkalım.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 02:26, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi olaydan haberi olmayan askerlere megafonla çağrıda bulunulmasını söyledi. Bu tavsiyesi hemen yetkililer tarafından uygulamaya konuldu.

SAYIN ADNAN OKTAR: “… çocuklar (erler) bilmiyorlar, asker. Anons yapılsın. Bitti yani bu konu kapandı. Birbirlerinden haberleri yok. Kışlaya çekilsinler. Askeri araç olmasa da otobüs getirsinler. “Bu otobüsle sizi geldiğiniz yere götüreceğiz” desinler. Değil mi? Korkuyorlar şimdi çocuklar orada. Hiç haberleri yok…”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 04:11, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi milletimizin yiğitlik destanı yazdığını söyledi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Bütün milletimize geçmiş olsun. Allah sağlık, sıhhat, afiyet versin. Herkese uzun ömür, hidayet, nur versin Cenabı Allah. Niye böyle bir şey oldu? İşte ahir zaman. Cenab-ı Allah’ın takdiri. Ama milletin kabadayılığı, delikanlılığı destan. Ben böyle bir millet dünyada tanımıyorum. Her zaman söylüyorum alayı kabadayı.”

 • 15 Temmuz 2016 Gecesi, Saat 04:52, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Mehmetçik halka ateş etmez, ajan provokatör kullanılmış olabilir dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: Bir de asker, vatandaşa silah sıkmaz, olacak iş değil. Onda da bir gariplik var. Orada provokatör, ajan provokatör kullanmış olabilir. Yani Mehmetçik halka silah sıkmaz. Asla! Allah’tan korkar. Bizim kendi evladımız, olacak iş mi? “Mehmet ne yapıyorsun?” filan desen bitti. Olacak iş değil o. Özel ajandır o.”

 • 16 Temmuz 2016 Sabahı, Saat 06:19, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Ülkücüler, Alperenler, AK Parti, CHP ve Saadet gençliği el ele bir yürüyüş yapmalı” dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: ÜLKÜCÜLER, ALPERENLER, AK PARTİ GENÇLİĞİ, SAADET GENÇLİĞİ VE CHP GENÇLİĞİ EL ELE BİR YÜRÜYÜŞ YAPSALAR ÇOK GÜZEL OLUR.”

 • 16 Temmuz 2016 Sabahı, Saat 06:56, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Ülkücüler çok mübarek bir topluluktur, her zaman vatanın hizmetindedirler dedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: ÜLKÜCÜLER ÇOK MÜBAREK BİR TOPLULUKTUR. BAK HER ZAMAN MİLLETİN HAYRINA DEVREYE GİRERLER. Her zaman, her olayda yani inşaAllah. Çünkü Allah’tan korkan, Allah’ı seven ve devlet terbiyesi almış insanlar.”

 • 16 Temmuz 2016 Sabahı, Saat 10:10, A9 TV

SAYIN ADNAN OKTAR: Adnan Bey yaklaşık on iki saattir yayına devam ediyor” diyor. EvelAllah. “senin uykun yok mu?” diyorlar. Var ama şimdi önemli bir şey. Vatan, millet, bayrak meselesi. Şimdi benim uykum geldi deyip vurup kafayı yatacak halimiz yok.”

 • 16 Temmuz 2016 Sabahı, Saat 10:35, A9 TV

 Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi Yaralılar için kan ihtiyacı olabilir herkes yardımcı olsundedi.

SAYIN ADNAN OKTAR: “Binin üzerinde yaralananlar. Hakikaten kan ihtiyacı olur. En azından tedbirli olmakta fayda var. Yani rahat rahat kan bulunabilmesi için vatandaşlarımız sağlığı sıhhati yerinde olanlar kan versinler. Her yerde verebilirler.

Yani bütün hastanelerde, Kızılay Kan Merkezlerinde. Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi. Kardeşlerimiz Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde bu ibadetlerini yerine getirebilirler. Çünkü “bir can kurtarmak bir dünyayı kurtarmak gibidir diyor” Allah, inşaAllah. Bütün insanlığı kurtarmak gibidir.”

 • 16 Temmuz 2016 Sabahı, Saat 11:03, A9 TV

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi her partiden gençleri nöbet tutmaya çağırdı.

SAYIN ADNAN OKTAR: CHP gençliği, Milliyetçi Hareket Partisi Gençliği, işte HÜDAPAR da efendim bu Büyük Birlik Partisi’nin Alperenleri aslanlarımız, AK Partili Gençler aman ha, dinlensinler. AKŞAM SABAHA KADAR NÖBETTEYİZ. İnşaAllah.

Çünkü İngilizlerin devleti delirdi. Deccalin kuyruğuna bastık ya aklı gitti. “Deccal” diyor, “ancak bir kızma nedeniyle, kızdırma nedeniyle ortaya çıkar” diyor hadiste Peygamberimiz (sav). Cinnet geçirdiler.”

Sayın Adnan Oktar darbe girişimi gecesi sabaha kadar tam 12 saat canlı yayın yaptı.

Görüldüğü gibi Sayın Adnan Oktar ve TBAV Camiası yıllardır 15 Temmuz darbe girişimi gibi ülkemizin bekasını açık olarak hedef alan her girişimde istikrarlı ve korkusuz bir şekilde suç ve terör örgütlerinin fitnelerini izale etmiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize açık desteklerini her türlü yayın organı vasıtasıyla dile getirmişlerdir.