SAYIN ADNAN OKTAR, TRT’DE OKUNAN SÖZDE BİLDİRİNİN GEÇERSİZLİĞİNİ CANLI YAYINDA DİLE GETİREN İLK KİŞİDİR

Sayın Adnan Oktar, TRT’de okunan sözde bildirinin geçersiz olduğunu canlı yayında açıklayarak da yine meşru hükümetimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a sahip çıkmıştır.

Eş zamanlı olarak da bütün vekilleri darbeye karşı olmaya çağırmış, Meclisin açılması gerektiğini söylemiş, bütün parti liderlerini yarım saatte bir açıklama yapmaya davet etmiştir.

Açıklama yapma imkânı bulabilen tüm General ve subayların açıklama yapmasını rica etmiştir. Bütün herkesin açıklama yapmak için A9 TV’yi kullanabileceğini, televizyonumuzu aramaları takdirde hemen canlı yayına bağlanabileceklerini bildirmiştir.

Burada başka önemli husus da Sayın Adnan Oktar bu açıklamaları yaparken Anadolu Ajansı, A Haber ekibi gibi hükümete en yakın bilinen bazı haber kanallarından hiçbir sağlıklı açıklama ve darbe karşıtı söylemler gelmemesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan saat 00:32’de canlı yayına bağlanarak halkımız meydanlara davet etmiştir. Bu çağrıyla birlikte Sayın Adnan Oktar da herkesi meydanlara davet etmiş, sokağa bilinçsizce gayrı meşru bir emre itaat ederek dökülen askerleri sık sık kışlalara çağırmıştır. Asker, polis, millet el ele bu darbe girişiminin derhal sonlandırması gerektiğini dile getirmiştir. Olabilecek daha büyük fitneleri ve çatışmaları engellemek için de halka, sırf emre itaat kastıyla, ne için olduğunu bilmeden sokağa çıkmış olan erleri şefkatle kucaklayıp kışlalarına götürmelerini söylemiştir.

Yine Sayın Adnan Oktar, CNN Türk basıldığında halkımızı CNN Türk’ü kurtarmaya davet etmiştir. Bununla birlikte gece boyu tüm kanallardan siyasetçilerimizin yaptığı açıklamalar takip edilmeye çalışılmış ama maalesef Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu dışında özellikle hükümet kanalından birçok siyasetçinin açıklama yapmadığı ve kendilerine ulaşılamadığı görülmüştür.